member of

Zvýšenie konkurencieschopnosti spoločnosti reklama BARTOŠ, s.r.o. zavedením inovatívnej tlačiarenskej technológie

Tel: 032 _74 30 433  |  Fax: 032 74 30 434  |  E-mail: bartos@bartos.sk

Veľkoobchodné ceny uvedené na našej stránke sú bez DPH

DeutschSlovensky

Konverzný kurz: 1 EURO = 30.1260 Sk

Home

Reklama BARTOŠ - chránená dielňa

Štatút chránenej dielne

Náhradné plnenie – Čo to vlastne je?

Zaplatím pokutu štátu? Alebo ušetrím a získam zato ešte aj tovar či službu?

V zmysle § 63 ods. 1 písm. d) zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti je zamestnávateľ povinný zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím v počte minimálne 3,2 % z celkového počtu zamestnancov. Ak tak neurobíte, ste štátu povinný ročne uhradiť odvody za každé takto nevytvorené pracovné miesto vo výške 1045,- € (údaj platný pre rok 2016)

Ak patríte medzi firmy, ktoré nemôžu zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím, máme pre Vás riešenie.

Zákon umožňuje splniť tento povinný podiel zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím tzv. náhradným plnením. Namiesto zaplatenia pokuty môžete nakúpiť produkty či služby od chránenej dielne. Vaša spoločnosť si tak splní zákonnú povinnosť a súčasne ušetrí v porovnaní s pokutou, ktorú by ste inak museli zaplatiť štátu. Vedeli ste, že za jedno takto neobsadené pracovné miesto ste v roku 2016 mohli ušetriť až 116,- €?

Ušetríte a získate aj protislužbu.

V chránenej dielni reklama BARTOŠ, s. r. o.

Vyrobíme Vám reklamné predmety alebo pracovné oblečenie, poskytneme grafické služby, vyrobíme vizitky, letáky, obálky prípadne iné propagačné predmety s logom vašej firmy. Vystavíme faktúru a všetky potrebné dokumenty, ktoré sú potrebné pre splnenie si tejto zákonnej povinnosti.

Všetky nami vystavené potvrdenia boli vždy v plnej výške akceptované ÚPSVaR a uznané vo výške 100% tak ako sme zákazníkovi sľúbili. Všetky potrebné dokumenty Vám pripravíme.

A dokedy si musí zamestnávateľ splniť túto povinnosť?

Plnenie povinnosti podľa § 63 ods. 1 písm. d) zadaním zákazky, odoberaním výrobkov alebo služieb je zamestnávateľ povinný preukázať najneskôr do 31.marca nasledujúceho kalendárneho roka na tlačive „Potvrdenie pre zamestnávateľa“. Pri preukazovaní k potvrdeniu zamestnávateľ doloží ďalšie doklady preukazujúce náhradné plnenie - fotokópiu dokladu o zadaní zákazky (objednávka, zmluva), fotokópiu dokladu o zaplatení zákazky (faktúra a výpis z bankového účtu o platbe).

A tu ešte jedna veľmi doležitá informácia!

Náhradné plnenie nie je možné uplatňovať spätne a faktúra musí byť uhradená do konca kalendárneho roku,

...preto si nákup reklamných predmetov nenechávajte na koniec roka...

Výpočet odvodov a náhradného plnenia:

Počet zamestnancov celkom:

Počet ZŤP zamestnancov v spoločnosti:

 

Počet ZŤP vyžadovaných zo zákona:

Výška odvodov pre štát:

0,00 €

Výška náhradného plnenia:

0,00 €

© 2009 Copyright Sieťotlač Bartoš, všetky práva vyhradené. Webdesign by Visiblebrand, s.r.o.
Komplexné služby v oblasti reklamy -

kovové kľúčenky, odznaky a iné výrobky z kovu na zákazku, zástavy a vlajky, mikrovláknové utierky, samoplepky exteriér a interiér, reklamné predmety, reklamný textil a pracovné oblečenie, šnúrky na krk, kovové tácky a kovové krabičky na zákazku, bannery a iné nosiče reklamy, slovenské sady, papier, športové dresy, stolové vlajočky, nášivky, farby na ručné maľovanie textilu, gumené etikety, magnetky, farmaceutické produkty, mincovníky na zákazku, tienidlá do auta, USB kľúče, podložky pod myš, krabice na víno, sladká reklama, darčekové čaje